ARGENTĪNA


Salīdzinoši ar citiem Latvijai tuvākiem galamērķiem, eksotiskāki galamērķi bieži vien rada jauniešos un vecākos daudz jautājumu. Sapnis par dzīvi, mācībām vidusskolā Dienvidamerikā Youth For Understanding (YFU) programmas dalībniekam tik tiešām ir iespējams, tāpēc šajā rakstu sērijā – atbildes uz daudziem jautājumiem par mūsu eksotiskajiem galamērķiem.

ARGENTĪNA

Argentīna atrodas Dienvidamerikas dienvidu daļā, kuru apdzīvo vairāk kā 45 miljonu iedzīvotāji, taču vairāk kā trešdaļa iedzīvotāju dzīvo galvaspilsētā Buenosairesā un tās apkārtnē. Argentīnas oficiālā valsts valoda ir spāņu valoda un tai ir sava valūta – Peso. Arī Argentīnā ir iespējams izdzīvot četrus gadalaikus, taču tie atšķiras no ierastajiem “gadalaiku mēnešiem”, proti, ziema ir no jūnija līdz augustam, bet vasara no decembra līdz februārim. 

Argentīniešiem ļoti patīk sports, un vispopulārākais sporta veids ir futbols, taču arī teniss, regbijs, basketbols, volejbols, peldēšana u.c. ir labi zināmi sporta veidi visā valstī. Gandrīz katram sporta veidam ir savs klubs, bet jebkurai pilsētai ir vismaz viena futbola komanda. Brīvdienās jaunieši bieži satiekas pie kāda mājās vai dodas uz parku, lai kopīgi spēlētu spēles, iedzertu Dienvidamerikas tradicionālo dzērienu “mate”,skatītos filmas un vienkārši labi pavadītu laiku kopā. 

Ikvienam apmaiņas skolēnam skola ir svarīga ikdienas sastāvdaļa. Argentīnas skolu sistēma ir sadalīta trīs daļās, un vidusskola sākas jau 13 gadu vecumā. Argentīnā sastopamas gan privātās, gan valsts skolas. Valsts skolas maksa jau ir iekļauta programmas cenā, tomēr gadījumā, ja viesģimene vēlas, lai tiek apmeklēta kāda viesģimenei zināma privāta skola, ar skolēna vecākiem šī iespēja tiek izrunāta un abas puses vienojas par piekrišanu vai atteikumu skolai. Vidusskolā tiek apgūti 12 līdz 15 obligātie mācību priekšmeti. Taču pēdējos trīs vidusskolas gados skolēniem ir iespēja izvēlēties mācību novirzienu – sociālajās zinībās, dabas zinībās, uzņēmējdarbībā vai tehniskajās zinībās, kā arī papildus obligātajām nodarbībām skolēniem ir iespēja iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs.

Apmaiņas programmas laikā tiek organizēti arī dažādi YFU semināri. Pirmais ir “Ierašanās seminārs” visiem apmaiņas skolēniem. Tajā YFU brīvprātīgie parūpējas par to, ka skolēni tiek sagaidīti lidostā un nogādāti 3 dienu seminārā pirms došanās pie viesģimenēm. Šis seminārs tiek rīkots, lai iepazīstinātu un nedaudz sagatavotu skolēnus kultūrai, noteikumiem un iedotu dažādus praktiskus padomus gaidāmajam piedzīvojumam.  Vēl apmaiņas programmas dalībniekiem Argentīnā tiek rīkots “Gada vidus seminārs”, kurš norisinās laika posmā starp decembri un janvāri, kā arī “YFU Nometne”, kas ir brīvprātīga un norisinās pilsētā Bariloche ar mērķi sniegt studentiem iespēju izveidot kontaktus savā starpā, dalīties pieredzē un vienkārši kopīgi baudīt laiku. Papildus,  tiek organizēti: “Noslēguma seminārs”; YFU izbrauciens uz kādu konkrētu galamērķi Argentīnā un “Īsās nometnes”, par ko informācija tiks sniegta visiem interesentiem jau atrodoties programmā. 

Viesģimene noteikti ir viens no svarīgākajām apmaiņas programmas sastāvdaļām, taču tas reizē ir arī liels izaicinājums un kultūršoks. Viesģimeņu kopīgās kultūras iezīmes var atšķirties atkarībā no reģiona, taču jāpatur prātā, ka neskatoties uz kopīgām iezīmēm, katrai ģimenei ir sava kultūra. Pirms došanās pašā apmaiņas programmā ir vērtīgi jau savlaicīgi izpētīt reģiona kultūras iezīmes, kā arī komunicēt ar viesģimeni pirms došanās programmā. 

Par YFU programmas absolventes Nikolas pieredzi Argentīnā lasi ŠEIT.

Iedvesmojies un piesakies arī savam lielākajam piedzīvojumam ŠEIT. Gaidīsim Tavu pieteikumu!