Marija par apmaiņas programmu Rumānijā – Marijas stāsts.

Buna! Vai Drakulas stāsts Tev liekas aizraujošs? Ja tā, Tu vari ievietot bagāžā ķiplokus – Rumānija var būt Tev piemērota vieta! Protams, Rumānija ir vairāk nekā tikai vampīru stāsti. Ar tās vēsturiskajiem ciematiem un pilīm, auglīgajiem līdzenumiem, majestātiskajiem kalniem un Melnās jūras piekrasti tas neapšaubāmi būs neatkārtojama pieredze!

 

 

Grāfa Drakulas mītiskās mājas, kuras iedvesmojis rumānis Vlads Drakuls, ir īsta vieta, un Tev, iespējams, ir iespēja apmeklēt Transilvāniju, atrodoties Rumānijā. Tev pat varētu būt iespēja aizceļot uz īstajām Drakulas pils drupām, kas tur atrodas jau kopš 14. gadsimta!

 

 

Ja Tev patīk savvaļas dzīvnieki, iespējams, vēlēsies apmeklēt plašo, purvaino Donavas deltu, kas ir lielākā Eiropā, ar savvaļas dzīvniekiem, piemēram, lāčiem, vilkiem, mežacūkām un lūšiem. Tā ir arī putnu vērotāju paradīze.

 

 

Papildus savvaļas dzīvnieku izpētei un valsts bagātās vēstures izzināšanai, Tu arī pieredzēsi dzīvi kā rumānis. Tev būs iespēja iepazīt rumāņu virtuvi, kas sastāv no daudziem ēdieniem, kurus Tu varbūt atpazīsi, kā arī dažus Rumānijai raksturīgus ēdienus, piemēram, Mititei (grilētas kotletes), Patricieni (grilēta desa) un Sarmale cu Mamaliga (kāpostu lapās sarullēta gaļa, pasniedz ar kukurūzas biezeni). Atpūtai brīvā dabā Tev un Taviem jaunajiem draugiem būs iespēja spēlēt futbolu un oina – rumāņu spēli, kas līdzīga beisbolam. Relaksējošākas aktivitātes ietver došanos uz teātri, operu, filmām un tautas izrādēm, kā arī jaunu cilvēku iepazīšanu. Tev Rumānijā noteikti nebūs garlaicīgi!

 

 

Atgriežoties mājās, Tev noteikti pietrūks draugi, ēdieni un pieredze, kas Tev bija ārzemēs. Tavs piedzīvojums Rumānijā atstās neaizmirstamas atmiņas, nenovērtējamu pieredzi un citu kultūru labāku izpratni!