100 000 ezeru un pusnakts saules zeme. Tauta ar garāko Eiropas piekrasti. Mājas neskartiem nacionālajiem parkiem. Vikingu tirgotāju dzimtene. Garšīgās smörgåsbord un  mēbeļu giganta IKEA izcelsmes vieta. Zviedrija ir visas šīs un vēl citas lietas.

 

 

Zviedrijas 10 miljonu iedzīvotāju skaitā ir imigranti no visas pasaules. Valsts dala Skandināvijas pussalu ar Norvēģiju rietumos un Baltijas jūru austrumos.

 

 

Zviedri mīl būt brīvā dabā un lielāko daļu no sava piecu nedēļu atvaļinājuma pavada, baudot valsts krāšņo ainavu. Daudziem zviedriem ir vasaras mājas, kur viņi dodas pārgājienos, zvejo, slēpo un kuģo. Hokejs un futbols ir vispopulārākie sporta veidi. Jūsu viesģimene, visticamāk, iesaistīsies vienā vai vairākās no šīm aktivitātēm un vēlēsies, lai arī Tu pievienotos.

 

 

Zviedriem ir svarīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, īpaši tādos festivālos kā vasaras saulgrieži, kas notiek gada garākajā dienā. Šajos svētkos daudzas ģimenes ģērbjas tradicionālajos tautas tērpos un dejo apkārt maija kokam. Zviedri arī sapulcējas, lai svinētu Valpurģu nakti 30. Aprīlī, ceļot masveida ugunskurus un dziedot dziesmas, lai svinētu pavasara atnākšanu.

 

 

Skolēni apmeklēs ģimnāziju Zviedrijā. Ir divas vispārīgās programmas: dabaszinātnes vai sociālās zinātnes. Skolas reģistrēs studentus vienai programmai. Dažas skolas piedāvā arī citas programmas, sākot no biznesa administrēšanas līdz veselības aprūpei un mākslai. Atkarībā no programmas Tu tiksi ievietots apmēram trīsdesmit studentu klass. Tu apmeklēsi gandrīz visus mācību priekšmetus ar savu klass un labi iepazīsi savus klasesbiedrus.

 

 

Kaut arī skolēni pavada daudz laika skolā, viņi vienmēr atrod laiku, lai socializētos ar draugiem. Pēc skolas dienas beigām zviedru pusaudži parasti nodarbojas ar sportu un citās aktivitātēm. Vai nu tā būtu laivošana, distanču slēpošana vai pārgājieni, vienmēr ir kādas aktivitātes brīvā dabā, kuras izbaudīt. Ja Tev patīk daba un meklē mierīgu, progresīvu un inovatīvu valsti, kurā dzīvot, Zviedrija ir izvēle Tev!