ELĪNA PAR APMAIŅAS GADU SPĀNIJĀ

“Neapšaubāmi, apmaiņas gads bija viens no maniem labākajiem lēmumiem.”

Kā un kāpēc izlēmi doties apmaiņas gadā?

Par apmaiņas gadu vispār nebiju daudz domājusi, bet skatījos, ka abi mani vecākie brāļi aizbrauca apmaiņas gadā, un izdomāju, ka nu “ka jau ta jau – es arī aizbraukšu”. Negribēju braukt mācīties vācu valodu tāpat kā mani brāļi, tāpēc izdomāju, ka Spānija būs labāks variants.

Kas bija pirmais lielākais pārsteigums aizbraucot?

Pirmais pārsteigums bija tas, cik jauki cilvēki ir Spānijā – ļoti izpalīdzīgi un saprotoši, neskatoties uz to, ka angļu valodu tik labi nepārzin, tāpat cenšas izpalīdzēt. Un vēl viens pārsteigums bija tas, cik vēlu spāņi ēd vakariņas. Pirmajā dienā gāju jau gulēt, kad mani pasauca ēst vakariņas, domāju: “nu gan interesanti”.


Kādas tev bija atiecības ar viesģimeni tikko atbraucot, un varbūt kas mainījās gada laikā?

Ar viesğimeni bija labas attiecības, tomēr ar laiku bija reizes, kad radās domstarpības it īpaši par reliğiju. Manuprāt, ļoti svarīgi pirms braukšanas noprecizēt, šos reliğijas jautājumus, lai aizbraucot nebūtu nekādu problēmu ar to.  Bet kopumā mana viesğimene bija ļoti jauka un pacietīga attiecibā uz manām spāņu valodas prasmēm

Kas bija lielākās atšķirības mācību ziņā?

Mācību ziņā lielas atšķiriības nebija, teiktu, ka Latvijā mācības ir nedaudz grūtākas nekā Spānijā. Sākumā bija nedaudz grūti pielāgoties citam skolas režīmam, bet ar laiku palika labāk.


Vai izveidot attiecības ar jauniem draugiem šķita viegli?

Sākumā noteikti nebija viegli, it īpaši, tāpēc ka aizbraucu ar 0 zināšanām spāņu valodā, un pārsvarā neviens manā pilsētiņā nemācēja runāt angliski. Tas bija liels pārsteigums, tomēr ar laiku sāku gan saprast vairāk spāņu valodu, gan arī nedaudz runāt.  Arī mani draugi centās angliski dažreiz ar mani parunāt. Iepazinos arī ar citiem apmaiņas studentiem ar kuriem joprojām kontaktējos!
Ko tu vēlētos pateikt jauniešiem, kas vēl tikai domā braukt apmaiņas programmā?

Noteikti ir vērts aizbraukt apmaiņas gadā ne tikai valodas dēļ, bet arī jaunas kultūras iepazīšanas dēļ. Tomēr, man liekas, ka vissvarīgākais ir viesğimene un draugi ar kuriem iepazīsies. Pat nevaru pateikt vārdos, cik foršus cilvēkus iepazinu, kamēr biju Spānijā, gandrīz katru dienu pavadiju kopā ar viņiem. Ļoti daudz skaistu atmiņu, kuras nekad neaizmirsīšu. Neapšaubāmi, apmaiņas gads bija viens no maniem labākajiem lēmumiem.